Yhteystiedot

Yhdistyksen sähköpostiosoite: espoonlahden.elakkeensaajat@gmail.com

Hallituksen jäsenet 2022
 

Nimi

Tehtävä

Puhelin

Sähköposti

Kaija ViitakoskiPuheenjohtaja,
ulkoiset yhteydet
044 970 6120kaija.vk@gmail.com
Tuomo SievinenVarapuheenjohtaja,
matkavastaava
040 742 6073tuomo.sievinen@gmail.com
Kristiina AaltoSihteeri040 831 3853kristiinaalto@gmail.com

Irja Ikonen

Bingokahvit050 405 3680irja.ikonen@gmail.com
Helena Haapsaari 050 407 6161haapsaari.helena@gmail.com
Riitta ParviainenHuvitoimikunta, apuemäntä050 410 4056ridge.parvi@gmail.com
Auli SaranpääHuvitoimikunta,
neulekerho
050 527 9339 
Tarja TahvanainenVarajäsen, pääemäntä0400 933 631 

Tuula Luukkanen

varajäsen, taloudenhoitaja, jäsenasiat

040 746 3138tuula.luukkanen@elisanet.fi
Lea GranbergVarajäsen050 342 0761lea.granberg@gmail.com
Jukka VilskeVarajäsen, ulkoiset yhteydet040 500 6886jvilske@kolumbus.fi
Reijo WellingkVarajäsen, matkailu0400 924 850reijo.wellingk@gmail.com
    

 

                  Tukihenkilöt

 

Anne-Maj Simanainen  Kuoronjohtaja  050 345 6789

Seijaliisa Pekkanen  Senioritanssit / tanssilliset iltapäiväkahvit 040 769 1057  seijaliisa.pekkanen@gmail.com

Päivi Sievinen  Kuorovastaava  050 594 1115  paivi.sievinen@gmail.com

Maaret Kuntsi  Kuorovastaava  041 466 3323  maaret.hillevi@gmail.com

Eila-Riitta Kämppi  Muistikerho  050 593 1412  eila-riitta.kamppi@kolumbus.fi

Petra Kneckt   Muistikerho  040 809 6001

Hannu Tiimo  Biljardi- ja shakkikerho  050 338 0785

Arja Kivimäki  Liikuntakerho  040 725 7895  arjakivimaki75@gmail.com

Elina Urasola  Liikuntakerho  050 514 4997  elina.urasola@gmail.com

Esko Viitakoski  Sisäboccia  040 842 7367

Raija Wellingk  Huvitoimikunta, käsityökerho  040 704 2419  raija.wellingk@gmail.com

 

Edustajamme:

Eläkkeensaajien Keskusliitto EKL ry, Uudenmaan piiri: 
Kaija Viitakoski, Tuomo Sievinen, Tarja Tahvanainen ja Auli Saranpää

varalla: Reijo Wellingk, Helena Haapsaari, Kristiina Aalto ja Riitta Parviainen

Piirin hallituksen jäsen:
Kaija Viitakoski 

Espoon Eläkeläisten Keskusliitto (EEKL) ry:n puheenjohtaja:

Kaija Viitakoski